|
|
| Nom De Marque: | GDS |
| Numéro De Modèle: | Le HTD-600 |
| Nombre De Pièces: | 1 pièce |
| Prix: | CONTACT US |
| Délai De Livraison: | 10 jours |
| Conditions De Paiement: | T/T |
Elevate your solar panel manufacturing with our 3-axis glue dispensing robot, engineered to deliver flawless adhesive application for solar frame assembly. Designed for high-volume production, this automated system ensures precision, durability, and cost-efficiency in bonding aluminum or composite frames, critical for weatherproofing and structural integrity in photovoltaic (PV) modules.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | HTD-600 |
| MCU | 3 axis movement controller |
| Programming | Teaching programming |
| Drive Mode | Precise Stepping Motor + Synchronous Belt + Linear Guide-way |
| Working Range (X*Y*Z) | 600*600*100mm |
| Max Moving Speed | MAX 500mm/sec |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Program Memory Capacity | Program Memory Capacity |
| Dimension (L*W*H) | 700*650*1200mm |
| Working Power | AC220V/50~60Hz/150W |
| Working Air Pressure | 0.4 ~ 0.6Mpa (no condensation) |
| Working Temperature and Humidity | Temperature: 0 ~ 40℃ Humidity: 20 ~ 90% |
|
| Nom De Marque: | GDS |
| Numéro De Modèle: | Le HTD-600 |
| Nombre De Pièces: | 1 pièce |
| Prix: | CONTACT US |
| Détails De L'emballage: | Caisse en contreplaqué |
| Conditions De Paiement: | T/T |
Elevate your solar panel manufacturing with our 3-axis glue dispensing robot, engineered to deliver flawless adhesive application for solar frame assembly. Designed for high-volume production, this automated system ensures precision, durability, and cost-efficiency in bonding aluminum or composite frames, critical for weatherproofing and structural integrity in photovoltaic (PV) modules.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | HTD-600 |
| MCU | 3 axis movement controller |
| Programming | Teaching programming |
| Drive Mode | Precise Stepping Motor + Synchronous Belt + Linear Guide-way |
| Working Range (X*Y*Z) | 600*600*100mm |
| Max Moving Speed | MAX 500mm/sec |
| Repeat Accuracy | ±0.02mm |
| Program Memory Capacity | Program Memory Capacity |
| Dimension (L*W*H) | 700*650*1200mm |
| Working Power | AC220V/50~60Hz/150W |
| Working Air Pressure | 0.4 ~ 0.6Mpa (no condensation) |
| Working Temperature and Humidity | Temperature: 0 ~ 40℃ Humidity: 20 ~ 90% |